درباره نشریه

 

 عنوان

مطالعات کارآفرینی و توسعه پایدار کشاورزی

 شاپای چاپی

2821-0972

شاپای الکترونیکی

2783-4883

وب سایت

https://jead.gau.ac.ir

پست الکترونیکی

jead@gau.ac.ir

زبان مقالات

فارسی- انگلیسی

دوره انتشار

فصلنامه

ناشر

دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان

هزینه

200 هزار تومان در زمان پذیرش نهایی مقاله

پروانه انتشار

برای مشاهده پروانه انتشار کلیک نمایید.

با همکاری

انجمن ترویج آموزش کشاورزی ایران

متن تفاهم نامه

سردبیر

دکتر غلامحسین عبدالله زاده

وضعیت

فعال

اخلاق نشر

 از قوانین اخلاق نشر (COPE) پیروی می کند.

آرشیو مقالات در وب سایت نشریه

https://jead.gau.ac.ir/

آرشیو مقالات در ISC

https://ecc.isc.gov.ir/showJournal/27372

سیستم مشابهت یابی

https://hamyab.sinaweb.net

شیوه داوری

 دو سر کور

نوع مجوز

License CC BY-NC 4.0

روش ماخذ نویسی

APA

شناساگر مقالات

DOI & DOR

نشانی نشریه

استان گلستان-گرگان- میدان بسیج- دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی -دفتر نشریات .

اطلاعات تماس

32430522-(017)98+

دریافت رتبه علمی 

بر اساس نامه شماره 3/18/168330 مورخ 1394/8/16 کمیسیون محترم بررسی نشریات علمی  وزارت علوم، تحقیقات و فناوری؛ مطالعات کارآفرینی و توسعه پایدار کشاورزی (عنوان پیشین : فصلنامه کارآفرینی در کشاورزی) موفق به کسب اعتبار علمی  از شماره بهار 1393 شده است.  نشریه "مطالعات کارآفرینی و توسعه پایدار کشاورزی" (عنوان پیشین : فصلنامه کارآفرینی در کشاورزی) با هدف ارتقاء سطح علمی خود، توافق نامه ای را با انجمن ترویج و آموزش کشاورزی ایران منعقد نموده است و از شماره پاییز 1400 با عنوان و اهداف جدید منتشر می ­شود.

نشریه «مطالعات کارآفرینی و توسعه پایدار کشاورزی» نشریه‌ای فارسی- انگلیسی با رویکرد علمی وابسته به دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان و انجمن ترویج و آموزش کشاورزی ایران، به‌ منظور انتشار نتایج پژوهش‌ها، رشد آگاهی، توسعة علمی و ترویج دانش تخصصی در زمینة توسعه کارآفرینی و کسب و کار و توسعه پایدار در بخش کشاورزی منتشر می‌شود.

تاریخچه نشریه

نشریه علمی  مطالعات کارآفرینی و توسعه پایدار کشاورزی از فروردین ماه سال 1393 به‌صورت فصلنامه توسط دانشگاه علوم کشاورزی و منابع طبیعی گرگان راه اندازی شد و در سال 1400 با همکاری انجمن ترویج و آموزش کشاورزی ایران شروع به همکاری نمود.

  • این نشریه در ابتدا با نام " کارآفرینی در کشاورزی" منتشر میشد و در سال ۱۴۰۰ پس از همکاری  با " انجمن ترویج و آموزش کشاورزی ایران " با نام "مطالعات کارآفرینی و توسعه پایدار کشاورزی" انتشار یافت . 
  • نویسندگان کپی رایت و حقوق کامل انتشار را بدون محدودیت حفظ می کنند.
  • * خدمات نگهداری طولانی مدت (آرشیو) در جدول فوق آمده است.

هزینه‌ها

در مرحله نهایی قبل از صدور پذیرش برای مقالات کامل مبلغ 200 هزار تومان و برای گزارش کوتاه علمی مبلغ 150 هزار تومان  برای چاپ مقالات دریافت می‌شود.

شماره حساب : 4001108403019781

شماره حساب شبا :  270100004001108403019781 

شناسه واریز: 392108478126500000301070060010 نزد بانک مرکزی به نام تمرکز درآمد دانشگاه.

(پرداختهای الکترونیکی نیز مورد قبول می باشد).

 

سیاست دسترسی آزاد

نشریه علمی  مطالعات کارآفرینی و توسعه پایدار کشاورزی، یک نشریه با دسترسی آزاد است بدین معنی که تمام محتوای نشریه به‌صورت رایگان در اختیار کاربران و موسسات آن‌ها قرار دارد و کاربران مجاز به دانلود، کپی، توزیع، چاپ، جستجو یا پیوند به متون کامل مقالات در این نشریه بدون اجازه قبلی از ناشر یا نویسنده هستند.

مجوز کپی رایت

اگر یک نسخه خطی حاوی هر تصویر یا متن قبلی منتشر شده باشد ، مسئولیت اخذ مجوز از دارندگان حق چاپ به عهده نویسنده است. نویسنده موظف است نامه های اصلی اجازه کتبی را برای کلیه مطالب دارای حق چاپ که در نسخه های خطی خود استفاده می شود ، تهیه و ارسال کند.

نویسندگان مقالات منتشر شده در ژورنال حق چاپ مقاله خود را حفظ می کنند ، به جز تصاویر شخص ثالث و سایر مطالب اضافه شده توسط ژورنال ، که مشمول حق چاپ توسط صاحبان مربوطه می شوند. بنابراین ، نویسندگان در انتشار و انتشار مجدد مقالات خود آزاد هستند ، مشروط بر این که نشریه اصلی به طور کامل ذکر شود و هرگونه نیاز مالکان حق چاپ شخص ثالث باشد. همچنین خوانندگان در بارگیری و ارسال مقالات با رعایت شرایط نقل قول آزاد هستند.

نشریه علمی مطالعات کارآفرینی و توسعه پایدار کشاورزی از اصول کپی رایت تبعیت می کند. این متن ترجمه فارسی سایت می باشد.

اختیار-غیرتجاری 4.0 بین‌المللی (CC BY-NC 4.0)

شما اجازه دارید:

اشتراک بگذارید — نسخه‌برداری کنید و توزیع کنید مواد در هر رسانه یا قالب را

مطابقت دهید — ترکیب کنید، تغییر دهید، و بر اسا مواد بسازید

پروانه‌دهنده نمی‌تواند این آزادی‌ها را تا زمانی که شما از شرایط پروانه پیروی می‌کنید لغو کند.

تحت این شرایط:

تخصیص — شما باید اعتبار مناسب ببخشید، یک پیوند به پروانه ارائه کنید، و اگر تغییری صورت گرفته‌است به آن اشاره کنید. شما می‌توانید این کار را به هر شیوه معقول انجام دهید، اما نه به هر روش که نشان دهد پروانه‌دهنده شما یا استفاده‌تان را تأیید می‌کند.

غیر تجاری — شما نمی‌توانید از این مواد برای اهداف تجاری استفاده کنید.

هیچ محدودیت اضافه‌ای — شما نمی‌توانید شرایط قانونی یا اقدامات فنی که به طور قانونی دیگران را از انجام هر کار اجازه‌های پروانه محدود می‌کند اعمال کنید.

آگاهی‌ها:

شما نباید از این پروانه برای عناصر مواد در مالکیت عمومی یا جایی که استفاده‌تان با استثنا یا محدودیت  قابل اجرا مجاز است پیروی کنید.

هیچ ضمانتی داده نمی‌شود. این پروانه نمی‌تواند همه دسترسی‌های لازم برای استفاده مورد نظرتان را بدهد. برای نمونه، دیگر حقوق مانند حقوق تبلیغات، حفظ حریم خصوصی، یا اخلاق ممکن است چگونگی استفاده‌تان از مواد را محدود کنند.

اطلاعات بیشتر در وب سایت https://creativecommons.org/licenses/by-nc/4.0/deed.fa

سیستم مشابهت‌یاب

نشریه مطالعات کارآفرینی و توسعه پایدار کشاورزی به‌منظور جلوگیری از سرقت علمی، متن‌های فارسی را با استفاده از سامانه مشابه‌یاب متون علمی همیاب  مشابهت‌یابی می‌کند. همه مقالات قبل از ارسال به داوری مشابهت‌یابی می‌شوند و چنانچه درصد تشابه بیشتر از 20 درصد باشد، مقاله از روند بررسی خارج خواهد شد.

بیانیه محرمانگی

نام‌ها و آدرس‌ ایمیل‌های وارد شده در سایت نشریه، منحصراً برای اهداف نشریه استفاده می‌شود و برای قسمت‌های دیگر قابل دسترسی نیست و در دسترس هیچ شخص و یا سازمان دیگری قرار نخواهد گرفت.

سیاست‌های حفظ دیجیتال مقالات

آرشیو وب‌سایت نشریه

تمام محتوای الکترونیکی (وب‌سایت، مقالات و ...) به دو روش آرشیو می‌شوند: نسخه پی‌دی‌اف تمام مقالات در وب‌سایت نشریه به‌صورت آنلاین و در دسترس خوانندگان است. در حالی‌که یک کپی از همان محتوا در سرور دیگری به‌عنوان پشتیبان نگهداری می‌شود. درصورت بروز مشکل در وب‌سایت نشریه و از بین رفتن اطلاعات مقالات، هریک از مقالات در فاصله زمانی کمتر از 36-24 ساعت مجددا از سرور پشتیبان، به‌صورت آنلاین در وب‌سایت نشریه منتشر خواهد شد.

پایگاه‌های نمایه‌کننده

اطلاعات اصلی و چکیده مقالات منتشر شده در نشریه مطالعات کارآفرینی و توسعه پایدار کشاورزی، در چندین پایگاه نمایه‌سازی می‌شوند. همچنین علاوه بر اطلاعات اصلی، نسخه پی‌دی‌اف تمام مقالات، در "پایگاه استنادی علوم جهان اسلام (ISC)" و نیز "سامانه نشریات علمی ایران" آرشیو می‌شود.

بایگانی شخصی

کلیه نویسندگان می‌توانند مقالات خود را بلافاصله پس از انتشار در وب‌سایت نشریه، در سیستم شخصی یا وب‌سایت موسسه خود آرشیو کنند.